Ochrana soukromí na eshopu Xxl Stavebniny. K analýze návštěvnosti webu využíváme soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.
Ok

Více NALEZNETE ZDE.

TOPlist

Doporučujeme

arr3Střešní šindele TegolaStřešní šindele Tegola pro šikmé a ploché střechy. Asfaltové střešní krytiny Tegola v různých... arr3Prosvětlovací desky GuttaglissPlastové střešní krytiny lze dělit z hlediska použitých materiálů, fyzikálních vlastností a nebo... arr3Spojovací materiál GuttaglissAtestované originální příslušenství Guttagliss. Doplňky a náhradní díly pro plastové střešní krytiny... arr3Hliníkové pergoly TerrassendachElegantní hliníkové pergoly Terrassendach z práškově lakovaného hliníku a komůrkového polykarbonátu.... arr3Tvarovky iglú DaliformIzolace proti vlhkosti a radonu tvarovky iglú Daliform. Ztracené bednění tvaru kopule určené k... arr3Zahradní pařeniště GardentecPařníky a pařeniště zahradní z polykarbonátu a hliníkových konstrukcí Gardentec. Ideální volba pro... arr3Zatravňovací tvárnice GuttagardenZatravňovací tvárnice Guttagarden jsou vyrobeny ze speciálního vysocepevnostního plastu a jsou... arr3Zahradní skleníky CovertecZahrádkářské skleníky Covernit z komůrkového polykarbonátu hranaté a obloukové konstrukce. Opláštění... arr3Perlinka VertexSklolaminátová mřížková tkanina perlinka Vertex používána pro zateplování. Perlinka Vertex se...

Střešní krytiny deskové - vlnité střešní bitumenové krytiny Guttapral - Guttanit

Bitumenové vlnité střešní desky Guttapral, Guttanit 11 a Guttanit 14, jsou ideální komplexní systém pro opravy střech a obkladů stěn. Bitumenové desky Guttapral, Guttanit 11 a Guttanit 14 vynikají unikátním poměrem mezi využitelnou a celkovou plochou. Výroba bitumenových desek probíhá patentovaným způsobem, který je založený na způsobu vrstevné laminace s vlákny orientovanými v podélném směru, který deskám zajištuje vysokou pružnost, pevnost a odolnost proti vnějším nepříznivým vlivům.Montážní návod pro bitumenové střešní desky Guttapral, Guttanit 11 a Guttanit 14

 

Jako podklad použijte plnoplošné bednění, případně laťování s rozestupem o rozměrech 31 až 62 cm a profilu latě 30 x 50. Použití příslušného typu difuzní fólie Guttafol aby nedocházelo k odkapávání kondenzátu kondenzátu páry a vzdušné vlhkosti do podstřeší.
Desky pokládajte proti směru větru, který na daném místě převládá a další řada začíná polovinou desky dle následujícího nákresu.

Desky je možné řezat elektrickou kotoučovou, případně ruční pilou.
Přibíjení - desky přibíjejte na každé vlně. Před konečným úplným přibitím na desce nestůjte - může dojít ke změně tvaru po uvonění napevno přibité desky.

Používejte originální příslušenství - tyto desky vyžadují hřeby se samotěsní trvale pružnou PE hlavou, zabraňující vniknutí vody a tvorbě ledu pod hlavou hřebu.

Hřeben a nároží je možné vzhledem ke své flexibilitě přizpůsobit každému sklonu střechy a pokládejte ho proti směru který převládá a přibíjení proveďte na každé vlně. Vrchol střechy  - zde zanechte mezeru o velikosti minimálně 10 cm. 
Je nutné zajistit správnou funkci odvětrávání střechy, s nasáváním u okapu a vyústěnín u hřebene, V případě utěsnění hřebenáče je nutné, aby byla zajištěna alternativní větrání za pomoci střešních odvětrávačů. 

Okap - volný konec desky nesmí řečnívat o délku větší, než 5 cm. 
Pokládání na svislou stěnu (například oplocení) vždy ukotvěte desku ve svislém směru a to minimálně na čtyři podpory (ve vzdálenosti 62 cm) a na kotvení použijte běžné hřeby Gutta v počtu 10 kusů na jeden metr čtvereční.  

Údržba není za normálních okolností a při správné montáži není vyžadována. Střechou lze projít pouze v místech kde jsou podpory.  

ODA4N