Ochrana soukromí na eshopu Xxl Stavebniny. K analýze návštěvnosti webu využíváme soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.Zákaznická podpora - 604 544 554 - 606 979 979

Doporučujeme

arr3Střešní šindele GuttatecAsfaltové střešní šindele Guttatec představují flexibilní zastřešovací systém, který vyhovuje všem... arr3Prosvětlovací systémy GuttaglissProsvětlovací střešní krytiny Guttagliss. Široký sortiment prosvětlovacích desek Guttagliss zahrnuje... arr3Hliníkové pergoly TerrassendachElegantní hliníkové pergoly Terrassendach z práškově lakovaného hliníku a komůrkového polykarbonátu.... arr3Zahradní skleníky CovertecZahrádkářské skleníky Covernit z komůrkového polykarbonátu hranaté a obloukové konstrukce. Opláštění... arr3Instruktážní a návodová videa produktů Xxlstavebniny

Střešní krytiny deskové - vlnité střešní bitumenové krytiny - Guttapral - Guttanit

Bitumenové vlnité střešní desky Guttapral, Guttanit 11 a Guttanit 14, jsou ideální komplexní systém pro opravy střech a obkladů stěn. Bitumenové desky Guttapral, Guttanit 11 a Guttanit 14 vynikají unikátním poměrem mezi využitelnou a celkovou plochou. Výroba bitumenových desek probíhá patentovaným způsobem, který je založený na způsobu vrstevné laminace s vlákny orientovanými v podélném směru, který deskám zajištuje vysokou pružnost, pevnost a odolnost proti vnějším nepříznivým vlivům.Montážní návod pro bitumenové střešní desky Guttapral, Guttanit 11 a Guttanit 14

 

Jako podklad použijte plnoplošné bednění, případně laťování s rozestupem o rozměrech 31 až 62 cm a profilu latě 30 x 50. Použití příslušného typu difuzní fólie Guttafol aby nedocházelo k odkapávání kondenzátu kondenzátu páry a vzdušné vlhkosti do podstřeší.
Desky pokládajte proti směru větru, který na daném místě převládá a další řada začíná polovinou desky dle následujícího nákresu.

Desky je možné řezat elektrickou kotoučovou, případně ruční pilou.
Přibíjení - desky přibíjejte na každé vlně. Před konečným úplným přibitím na desce nestůjte - může dojít ke změně tvaru po uvonění napevno přibité desky.

Používejte originální příslušenství - tyto desky vyžadují hřeby se samotěsní trvale pružnou PE hlavou, zabraňující vniknutí vody a tvorbě ledu pod hlavou hřebu.

Hřeben a nároží je možné vzhledem ke své flexibilitě přizpůsobit každému sklonu střechy a pokládejte ho proti směru který převládá a přibíjení proveďte na každé vlně. Vrchol střechy  - zde zanechte mezeru o velikosti minimálně 10 cm. 
Je nutné zajistit správnou funkci odvětrávání střechy, s nasáváním u okapu a vyústěnín u hřebene, V případě utěsnění hřebenáče je nutné, aby byla zajištěna alternativní větrání za pomoci střešních odvětrávačů. 

Okap - volný konec desky nesmí řečnívat o délku větší, než 5 cm. 
Pokládání na svislou stěnu (například oplocení) vždy ukotvěte desku ve svislém směru a to minimálně na čtyři podpory (ve vzdálenosti 62 cm) a na kotvení použijte běžné hřeby Gutta v počtu 10 kusů na jeden metr čtvereční.  

Údržba není za normálních okolností a při správné montáži není vyžadována. Střechou lze projít pouze v místech kde jsou podpory.  

YTc1MDI