Ochrana soukromí na eshopu Xxl Stavebniny. K analýze návštěvnosti webu využíváme soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.Zákaznická podpora - 604 544 554 - 606 979 979


Podstřešní fólie Guttafol - paropropustné fólie Guttafol - kontaktní fólie Guttafol - difúzní fólie Guttafol - parotěsné fólie Guttafol - stavební fólie Gutta - termoreflexní fólie Solflex

Paropropustná difuzní podstřešní fólie vhodná pro větrané šikmé střešní systémy. Používají se jako pojistná podstřešní fólie k ochraně podkrovních prostorů pod střechou před sazemi, prachem a vlhostí z deště a sněhu, u půdních vestaveb chrání tepelnou izolaci před vlhkostí. Parotěsná - nepropustná fólie je určena na ochranu tepelných izolací, přispívá k zachování dlouhodobé funkce tepelné izolace, zabraňuje kondenzaci vody v izolačních vrstvách, představuje účinnou obranu proti pronikání páry, zadržuje teplo v interiérech. Parotěsné zábrany se umísťují mezi tepelnou izolaci a vnitřní obklad místnosti. Pokládají se horizontálně i vertikálně na vnitřní stranu krokví, či jinou nosnou konstrukci střechy těsně k aplikované tepelné izolaci. Připevňují se sponami mechanické sešívačky, popřípadě pozinkovanými nebo hliníkovými hřeby. Každý průnik hřebu je nutno utěsnit. Je třeba dbát na pečlivé slepení jednotlivých pásů parotěsných fólií pomocí lepící pásky, vyloučit v nich jakékoliv otvory, dotěsnit parotěsnou zábranu pomocí komprimačních pásek ke všem konstrukcím.Montážní návod střešních fólií

DIFÚZNÍ A VYSOCE DIFÚZNÍ (KONTAKTNÍ) FÓLIE GUTTAFOL

 1. Střešní fólie Guttafol je nutno pokládat od spodu rovnoběžně s okapem napnutou tak, aby nedošlo k pronesení fólie mezi krokvemi. Spodní okraj končí na okapovém plechu.
 2. Přesah fólie je vyznačen barevným pruhem (cca 12-15 cm) v případě, že sklon střechy je nižší než 22%, je nutno zvětšit přesah na 20 cm.
 3. Vertikální přesahy musí být umístěny na krokvích a zajištěny kontralatěmi. Montáž bez kontralatí je na vlastní riziko. Vertikální přesahy musí být těsněny oboustranně lepící páskou. Prořezy pro otvory (střešní okna, komíny, atd.), provádějte co nejmenší, okraje fólie k těmto prvkům přilepte oboustranně lepící páskou.
 4. Případné mechanické poškození (protržení) fólie je nutno opravit odstřižkem originální fólie přilepeným páskou Guttaband - Reparband.
 5. Nejpozději po 1 měsíci je nutno objekt zakrýt střešní krytinou. Fólie Guttafol svými parametry nemůže nahrazovat funkci střešní krytiny.
 6. Případné poškození vlastní střešní krytiny je nutno neprodleně opravit.
 7. Zajistěte správné odvětrání nekontaktních fólií.
  - ponechte prostor pro nasávání vzduchu u okapního okraje střechy
  - ponechte větrací mezeru mezi tepelnou izolací a fólií minimálně 2 cm
  - u hřebene musí fólie končit cca 5 cm před vrcholem, aby byla zajištěna správná cirkulace vzduchu
 8. Vysoce difúzní fólie Guttafol DO obsahují funkční mikroporézní membránu. Dbejte zvýšené opatrnosti před jejím mechanickým poškozením a před extrémními klimatickými vlivy jako jsou kroupy, vichřice a bouře.
MDJmYjM4M