Ochrana soukromí na eshopu Xxl Stavebniny. K analýze návštěvnosti webu využíváme soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.Zákaznická podpora - 604 544 554 - 606 979 979

Doporučujeme

arr3Střešní šindele GuttatecAsfaltové střešní šindele Guttatec představují flexibilní zastřešovací systém, který vyhovuje všem... arr3Sklolaminátové role Pama ElyplastSklolaminátové profilované vlnité role Pama Elyplast. Prosvětlovací polyesterové krytiny Elyplast... arr3Prosvětlovací systémy GuttaglissProsvětlovací střešní krytiny Guttagliss. Široký sortiment prosvětlovacích desek Guttagliss zahrnuje... arr3Hliníkové pergoly TerrassendachElegantní hliníkové pergoly Terrassendach z práškově lakovaného hliníku a komůrkového polykarbonátu.... arr3Vchodové stříšky GuttaRobustní vchodové stříšky značky Gutta a Guttavordach. Námi dodávané vstupní vchodové stříšky nad... arr3Zahradní skleníky CovertecZahrádkářské skleníky Covernit z komůrkového polykarbonátu hranaté a obloukové konstrukce. Opláštění... arr3Instruktážní a návodová videa produktů Xxlstavebniny

Nopové fólie Guttabeta N - hydroizolační drenážní a nopové protivlhkostní fólie s kulatými nopy - nejpoužívanější hydroizolační a drenážní nopové fólie - izolace proti zemní vlhkosti a radonu

Nopová fólie Guttabeta N je vyráběna z vysokohustotního poly­ethy­lenu HDPE. Profil nopových fólií Guttabeta N je tvořen polokuželovými výstupky nopy. Použitý materiál a profil propůjčují nopovým fóliím Guttabeta N unikátní vlastnosti, které je možno výhodně využít v řadě konstrukcí staveb. Nopové fólie jsou multifunkční, profilované fólie pro ochranu spodní stavby. K nopovým fóliím Guttabeta N doporučujeme používat pouze kompatibilní originální příslušenství, zejména ukončovací lišty. Záruka 20 let.


Montážní návod pro nopové a drenážní fólie Guttabeta N

 

S nopovými a drenážními fóliemi Guttabeta N je možné pracovat při teplotách nad 3 stupně. Nopové a drenážní fólie Guttabeta N můžete aplikovat na vodorovné základy staveb a svislé konstrukce.

Při pokládání a montáži nopových fólií Guttabeta N dbejte na to, aby nedošlo k mechanickému poškození. Podklad zbavte ostrých hran, kamenů a výstupků. Nopové fólie můžete řezat nůžkami, nebo ostrým nožem. Samotné spojování a napojování nopových fólií je možné několika způsoby :

  • Přeložení nopové fólie - používá se v případech kde má nopová fólie sloužit jako ochrana před zemní vlkostí. Minimální překlad je doporučen mezi 3 a 4 řadou nopů.
  • Přeložením a slepením oboustranně lepící butylkaučukovou páskou - používejte v případech, kdy potřebujete dosáhnout vyšší vodotěsnosti, plynotěsnosti a protiradonové ochrany. Lepící pásku vtlačte mezi nopy, přibližně mezi 3 a 4 řadu. Spoj řádně zatlačte mezi nopy, aby byla zajištěna dokonalá těsnost nopových fólií.
  • Lepení tmelem - je možné nahradit oboustranně lepící butylkaučukovou pásku za těsnící butylkaučukový tmel, důležité je spoj řádně stlačit. Pro dokonalejší spojení a těsnost provádějte tmelení ve dvou a více řadách.
  • Svařování horkovzdušnou pistolí - používejte pouze doporučené přístroje k tomu určené. Pro tento způsob pokládání je možnost použít speciální nopovou fólii, která na obou okrajích má deseticentimetrové přesahy. Velkým zvýhodněním je vysoká odolnost a pevnost spojů v tlaku i tahu.
MDRjYzg4N