Ochrana soukromí na eshopu Xxl Stavebniny. K analýze návštěvnosti webu využíváme soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.Zákaznická podpora - 604 544 554 - 606 979 979

Doporučujeme

arr3Katalog produktů Pk ProfilesHledáte spolehlivého partnera pro stavbu, údržbu domu, či i zahrady? Pak jste na správném místě! Již... arr3Sklolaminátové role Pama ElyplastSklolaminátové profilované vlnité role Pama Elyplast. Prosvětlovací polyesterové krytiny Elyplast... arr3Prosvětlovací systémy GuttaglissProsvětlovací střešní krytiny Guttagliss. Široký sortiment prosvětlovacích desek Guttagliss zahrnuje...

Terasová prkna WPC Technodeck Covernit - univerzální dřevoplastová exteriérová dlažba - terasový materiál tvoří odolnou bezúdržbovou terasu - absolutně bezúdržbový a UV odolný stabilní materiál

Terasové prkna Technodeck. Bezúdržbová WPC prkna vytváří odolnou terasovou podlahu bez třísek, příjemnou na dotek i na pohled. Univerzální exteriérová WPC prkna Technodeck WPC prkna se instalují pomocí podkladních hranolů na betonový podklad nebo na terasové terče. Přirozený vzhled dřeva UV stabilní Vhodná i k bazénu 5 odstínů.

Tento terasový materiál vytvoří bezúdržbovou, odolnou terasu bez třísek, příjemnou na dotek i na pohled. S WPC prkny je možné vytvářet působivé vodorovné povrchy. Svým vzhledem imitují dřevo, ovšem bez nutnosti péče typické pro dřevěná prkna, jsou odolná plísním, houbám, hnilobě i hmyzu. Jsou pochozí jen jednostranně a to z drážkované strany, dřevodekor je pouze pohledový. Nenáročná pokládka a praktické vlastnosti terasových prken zaručují jejich dlouholeté spokojené užívání. Kromě zmiňované terasy, kde je jejich uplatnění nejčastější, se dají využít pro plochy kolem bazénů, jako výplň zábradlí či vrat, obložení stěn, zahradních lavic apod. Nabízíme prkna v 5 různých odstínech.

Termín WPC označuje Wood Plastic Composite, což je kompozit složený z dřeva a plastu. Terasová prkna z WPC se vyznačují řadou předností oproti tradičním dřevěným deskám, včetně lepší odolnosti vůči povětrnostním podmínkám, hnilobě a škůdcům, a navíc vyžadují méně údržby, jelikož nepotřebují pravidelné lakovaní či ošetření jako dřevo. Díky využití recyklovaných materiálů a delší životnosti jsou navíc desky WPC ekologičtější volbou než klasické dřevo. V naší nabídce naleznete i specifické doplňky, které jsou klíčovou součástí konstrukce teras z dřevoplastu.


Průvodce montáží terasových exteriérových WPC prken Technodeck Covernit. Dutinová terasová prkna Technodeck a plná terasová prkna Technodeck Strong jsou vyraběny z bytelného dřevoplastu WPC, Wood Plastic Composite. Univerzální exteriérová terasová prkna Technodeck kombinují dřevěné piliny složené z 60% přírodních dřevěných vláken a 40% termoplastického polypropylenu. Terasový materiál Technodeck vytváří bezúdržbovou podlahu, odolnou terasu bez třísek, příjemnou na pohled i na dotek. Terasové dlažby Technodeck WPC vytvářejí impozantní vodorovné povrchy a svojí podobou imitují dřevo. Terasové dlažby WPC Technodeck se nejčastěji využívají pro terasy, balkóny, plochy kolem bazénů, obkládání stěn, výplň zábradlí a zahradních lavic. Absolutně bezúdržbový a UV stabilní materiál, dlouhá životnost ve srovnání se dřevem, odolnost proti plísním, hnilobě, houbám a přirozený vzhled dřeva.

Montáž terasových prken Technodeck. Terasová prkna nelze pokládat přímo na mokrou nebo zmrzlou zem, ideální je zhutněná vrstva štěrku, stará terasa, betonová deska nebo bodové základy terče. Prvním krokem vlastní montáže je upevnění podkladních hranolů k podkladu. Je nutné do nich vyvrtat otvor do kterého se vloží hmoždinka tak, aby nepřesahovala ven. K připevnění se poté používají nerezové šrouby, u těch je nutné, aby hlava byla zapuštěná a srovnaná s povrchem. Před upevněním šroubu je nutné předvrtat díry, aby nedocházelo k poškození materiálu. Pro dodatečnou protiskluzovou a kročejovou izolaci lze pod podkladové hranoly použít protihlukové podložky. Vzdálenost jednotlivých hranolů nesmí být větší než 35 cm. Vlastní prkna se připevňují na podkladní hranoly pomocí montážních sad, které mezi prkny vytvoří mezeru 7 mm. K upevnění prvního prkna se používá startovací sada. Spotřeba je 21 montážních sad na 1 m2. Mezi prkny je nutné ponechat mezeru zhruba 6 mm kvůli odtoku vody, čištění nebo roztahování prken z důvodu změny teploty. Aby nedocházelo k vytváření louží na pochozím povrchu je vhodné nainstalovat terasu se sklonem 1 - 2 %. K dokončení terasové podlahy se používá ukončovací lišta, která ucelí výsledný vzhled. Návod na montáž terasových prken Technodeck ke stažení PDF.

ZGFkMD